Haber

Hamza Dağ: Kılıçdaroğlu çıkarı için CHP’ye siyasi kazık attı

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İstanbul’un hangi ilçesi hangi liderini seçti?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN TÜRK’te Dicle Canova’nın sorularını yanıtladı. Dağ seçim süreci ile ilgili olarak, “Her kesimden herkesin oy kullanmasını istiyoruz. Biz kazanınca kimse kaybetmeyecek, herkes kazanacak. Milletimiz Erdoğan’a güçlü bir destek verecektir.” söz konusu. Dağ da 6’lı masaya tepki gösterirken, “Süre 28 Mayıs’a kadar uzatılmıştır. Kılıçdaroğlu kendi şahsi çıkarları için CHP’ye siyasi hisse atmıştır”ifadeleri kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Parlamento tamamlandı. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili söylediklerine bakarsak çelişki içinde olduklarını görürüz. 2 haftada düşündüğümüz ülke için sıkıntılı geçen süreç bir kenara bırakıldı. 5 yılda pandemi, 3 deprem, kuraklık, dünyanın birçok yerinde yaşanan süreçlerden geçtik. Milletimiz süreçlere olan inancını ortaya koymuştur. Kendi taraflarından görsünler. CHP-HDP-İYİ Parti 2018’de aldıkları oy neydi, artık bakmasınlar. Oyların nereye gittiği belli. Tabloyu farklı bir şekilde göstermenin bir anlamı yok. Yine kendi kitlelerini üzecekler, biz tabloyu akılcı okuyoruz. Size güveniyoruz, başkalarına güvenmiyoruz.

Vatandaş, muhalefetin sözlerini gerçekçi bulmadı. Belediyelerde sözlerini tutmadılar. Anket manipülasyonu ile yapabilecekleriniz, gerçek oranlarla 10-15 puanlık bir fark var.

‘OYLARIN SİSTEMDE YANLIŞ OLDUĞU’ İDDİASI

180.000 sandık olmalı. CHP’nin 2 bin 200 sandıkta itirazı var, bizim de bir o kadar itirazımız var. İtirazlar seçim sonucunu etkilemek için yeterli değil. Bu birleşme tutanakları ile ıslak imzalı olanlar karşılaştırılır. Bu yasal bir süreç. Tezler bahane üretmekten başka bir anlam ifade etmez. Yüzde 49,5 çok şey ifade ediyor. Bu ülkenin demokrasisinin ve seçim güvenliğinin ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. Birinci cinste böyle bir oran alan lider yoktur.

Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu ortadaki resim. İç politikaya ağırlık verdik. Dünya şiddet sürecini sürdürüyor. Dünyanın her başkanıyla konuşan bir lidere ihtiyacımız vardı. Hatalı olduğumuzda konuşuruz. İkinci tipte de milletimizin güçlü bir destek vereceğini umuyoruz. Dileğimiz birinci sınıfta bitirmekti, inşallah iki hafta gecikmeyle bitireceğiz.

Şimdiye kadar gerçek adımlar attık. 21 yıl sonra hem Cumhur İttifakı hem de Recep Tayyip Erdoğan sizden 3 milyon fazla oy aldıysa bunu sorgulayın. Bundan sonraki süreci doğru adamla devam şeklinde kurguluyoruz.

Herkesin her bölümden oynamasını istiyoruz. Kazandığımızda kimse kaybetmez, herkes kazanır.

2. çeşitte 1. ile benzer bir katılım bekliyoruz.

DEPREM MAĞDURLARINA: BU TEPKİYE EN GÜZEL CEVABI VATANDAŞIMIZ VERDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde zihniyet farkı ortaya çıkıyor. Siyasi bir sürece dönüştürmemeye çalıştık. Bu zihniyeti sorguluyoruz. Bir yanda Defne’nin aldığı oyu ne olursa olsun hastaneyi bitirmek istemesi, diğer yanda belediye ve mensubu olduğu parti onun verdiği sözleri yerle bir edecektir. Vatandaşlarımız bu tepkiye en hoş yanıtı veriyor.

6’LI TABLO: SON KULLANIM TARİHİ 28 MAYIS’A KADAR UZATILMIŞTIR

6’lı tablo son kullanma tarihini uzatıyor. Aday açıklanınca tasfiye sürecine girdi, biraz daha uzun sürdü. Süre 28 Mayıs’a kadar uzatıldı. Kılıçdaroğlu, CHP’ye kendi kişisel çıkarları için siyasi pay verdi.

HDP İLE CHP’YE İŞBİRLİĞİ TEPKİ

Terörle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğimizi söylüyoruz. Vatandaş sandığa gittiğinde gerekli cevabı veriyor.

Yeşil Sol Parti’nin tabanı ile tavanı arasında fark var. HDP tabanı Ermeni soykırımının olmayacağını biliyor. HDP tavanın tanınması yönünde siyaset yapıyor. HDP bu ülkenin gerçeklerinden uzaklaşarak yoluna devam edecekse güzel günler. Ülke için ne yapacaksın? Güven ve istikrar veren bizleriz.

İttifak, Başkanın hükümet sistemindeki bir şeydir. Parlamentoda yasamayla ilgili oylama farklıdır. Mecliste bazı yasal düzenlemelerde işbirliği var. Siyasette müzakere vardır.

“KILIÇDAROĞLU GENEL BAŞKAN’I TUTMAYA ÇALIŞACAK”

Kılıçdaroğlu başkanlığı bırakmamaya çalışacak. Bu ülkeye karşı yerli ve milli bir muhalefet var. Kılıçdaroğlu’nun saçmalıklarıyla uğraşmaktan başka bir şey yapamaz hale geldik. Övünme makinesine dönüşen genel liderden kurtulsunlar. Bu ülkenin çıkarları için koşalım. Kılıçdaroğlu, CHP’yi kişisel çıkarları için kullanıyor.

KAYNAK: CNN TÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu